Twórcy aplikacji w krótkim czasie wprowadzili bardzo dużą liczbę aktualizacji. Można między innymi korzystać z ciemniejszej wersji albo cieszyć się zwiększoną prywatnością. Jakie kolejne zmiany pojawią się niedługo?
Co nowego na Instagramie?
Aplikacja w ostatnim czasie wprowadziła, bądź planuje wprowadzić sporo nowych udogodnień. Większość z nich z pewnością zadowoli użytkowników. Oto niektóre nowości Instagrama.
Tryb ciemny
Wiele aplikacji i oprogramowań w smartfonach wprowadziło w swoich ustawieniach opcje ciemnego trybu, aby oszczędzać nasz wzrok oraz baterię. W ostatniej aktualizacji twórcy Instagrama również zapewnili swoim odbiorcom taką możliwość.
źródło: spidersweb.pl źródło: spidersweb.pl
Jak na razie zmiana ta nie posiada możliwości włączenia lub wyłączenia jej za pomocą ustawień na instagramowym koncie. Tryb automatycznie dopasowuje się do ustawień telefonu. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla wszystkich użytkowników, którzy przyzwyczaili się już do ciemniejszego trybu, np. w Messengerze. Aktualizacja ta z pewnością sprawi większy komfort przeglądania mediów społecznościowych, zwłaszcza nocą.
Skrzynka odbiorcza na komputerach?
Dużą niedogodnością w wersji aplikacji w przeglądarce internetowej jest brak wiadomości prywatnych. Można przeglądać tablicę, lajkować i komentować zdjęcia, a także przeglądać Instastory, nie ma jednak opcji odczytywania lub pisania wiadomości do znajomych. Jak zauważyła Jane Manchun Wong, są już prowadzone testy skrzynki odbiorczej w wersji desktopowej.
Ta zmiana może zwiększyć liczbę osób korzystających z serwisu za pomocą komputera, jednak jej wprowadzenie może zająć trochę czasu. Na początku tego roku były już informacje o testowaniu wcześniejszej wersji Instagram Direct.
Wspominaj chwilę z Instagramem
Twórcy planują także wprowadzić opcję “Tego dnia”, która jest dosyć podobna do znanego nam już rozwiązania z Facebooka, gdzie aplikacja przypomina nam, co robiliśmy tego dnia w zeszłym roku czy nawet kilka lat wstecz. Aktualizacja będzie ulepszoną wersją dostępnych obecnie wspomnień na Instagramie.

W ramach tego rozwiązania będziemy mogli udostępnić wspominane zdjęcie w formie postu lub relacji. Zobaczymy również, kogo zaczęliśmy obserwować w tym dniu w przeszłości.
Po włączeniu okna do tworzenia Instastories i przesunięciu palcem w prawo, tuż obok możliwości dodania ankiet czy pytań, pojawi się opcja “Tego dnia”. Jeżeli posiadamy więcej niż jedną aktywność z danego dnia, będziemy mogli przeglądać je za pomocą przycisku kości do gry znajdującego się u góry ekranu.
Więcej prywatności
Jak mogliśmy ostatnio zaobserwować, zniknęła również zakładka ,,Obserwowane” w kanale aktywności. Informowała ona o tym, co robią nasi znajomi, m.in. kogo zaobserwowali czy jakie zdjęcie polubili. To może być dobra zmiana, która zwiększy prywatność i uniemożliwi śledzenie każdej, pojedynczej aktywności użytkowników.

Nowa naklejka wydarzeń
Jak napisała na swoim Twitterze Jane Manchun Wong, twórcy Instagrama planują wprowadzenie nowej naklejki, która będzie zapraszała na organizowane przez nas wydarzenia. Funkcja ta jest obecnie w fazie testowej, ale wiadomo już, że pojawi się możliwość wpisania dokładnej daty, godziny, tytułu wydarzenia oraz lokalizacji, a następnie udostępnienia informacji o evencie na Instastory.
Na ten moment nie ma jeszcze informacji, kiedy będzie można skorzystać z tego rozwiązania, ani jak będzie wyglądała jego wersja końcowa.
Identyfikacja wiadomości phishingowych
Aktualizacja ta ma na celu identyfikację fałszywych wiadomości, które rzekomo pochodzą z Instagrama. Funkcja bezpieczeństwa konta “E-maile z Instagrama”, dostępna w ustawieniach, pozwoli na weryfikację autentyczności otrzymywanych e-maili.
W ostatnim czasie mogliśmy zauważyć, że twórcy Instagrama nie próżnowali i zapowiedzieli i sukcesywnie wprowadzają wiele zmian. Wszystko to, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z aplikacji, a przede wszystkim zwiększyć prywatność i bezpieczeństwo. Aktualizacje te wydają się dość korzystne, a odbiorcom pokazują, że Instagram idzie z duchem czasu i stara się dopasować do ich potrzeb.
Autor tekstu: Anna Sroka
Komentarze: brak